AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Powiatowe Obchody Święta Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości zostały wręczone policjantom medale, odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Była to również okazja, by docenić trud pracy i zaangażowanie ostródzkich funkcjonariuszy.

Wczoraj (04.08.2021 r.) na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na stan epidemiczny uroczystość miała charakter kameralny, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W uroczystym apelu uczestniczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, Senator RP Bogusława Orzechowska, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak, Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau oraz przedstawiciel Straży Miejskiej w Ostródzie.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku nadinsp. Tomaszowi Klimkowi przez dowódcę uroczystości nadkom. Bogdana Królikowskiego oraz odśpiewania Hymnu Państwowego.

Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie podinsp. Marcin Danowski, który podziękował policjantom i pracownikom ostródzkiej komendy za zaangażowanie i trud włożony w codzienną służbę. Słowa podziękowania skierował także do przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicieli instytucji za współpracę i wsparcie działań podejmowanych przez policjantów na rzecz bezpieczeństwa.

Kolejnym puntem uroczystości było wręczenie medali, odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej złoty medal za „Długoletnią Służbę”, który jest nadawany za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa otrzymał asp. szt. Jacek Pawłasek.

To nie jedyne odznaczenie podczas uroczystości. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie podinsp. Marcin Danowski.

Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku na wyższe stopnie służbowe mianowanych zostało 59 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Generał pogratulował awansowanym i wyróżnionym, podkreślił wagę zawodu policjanta oraz życzył dalszych sukcesów zarówno zawodowych jak i tych w życiu prywatnym.

Gratulacje, życzenia i podziękowania złożyli ostródzkim funkcjonariuszom także zaproszeni goście.

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje! Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym życzymy satysfakcji z pełnionych obowiązków oraz wszystkiego dobrego.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!