AktualnościHALO MORĄG

Przebiegli ok. 800 km dla Kuby

Stowarzyszenie LEŚNY CROSS oraz Fundacja Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”  byli organizatorami 12-godzinnego biegu od wschodu do zachodu słońca po malowniczej trasie prowadzącej ścieżkami zabytkowego parku dzięki uprzejmości i pomocy władz miasta Morąga.

– Takie dni jak wczoraj to ja lubię: 656 okrążeń = 787,2 km = 114 osób = 6012zł 30gr = dużo szczęścia i radości – podsumował Jarosław Rowicki, prezes Stowarzyszenia Leśny Cross.
Udział w biegu był  bezpłatny, jednak za wydanie numeru startowego organizatorzy prosili o dobrowolną wpłatę do puszki na cel charytatywny, rehabilitację Jakuba Siepioła.
Dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli chociaż jedno okrążenie były przygotowane dyplomy, a najlepsi zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali puchary.
Kuba jest wcześniakiem z 33 tygodnia ciąży. Urodził się w ciężkiej zamartwicy otrzymując 0 punktów w skali Apgar. Lekarze nie dawali mu większych szans, ale ogromna chęć życia sprawiła, że Kubuś przetrwał trudny start i pokonał m.in. posocznicę, niedokrwistość (kilkakrotnie przetaczano mu krew), wylewy do mózgu I i II stopnia, retinopatię wcześniaczą II/III stopień (wykonano 2 laseroterapie), dysplazję lewego bioderka oraz niedosłuch. Wydawałoby się, że Kubuś wyszedł obronną ręką z wcześniactwa. Jednak niedotlenienie okołoporodowe i retinopatia wcześniacza pozostawiły po sobie ślad. U Kubusia zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego oraz obustronne uszkodzenie nerwów wzrokowych. W związku z tym Kuba wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i wzrokowej.
Jeżeli chcecie pomóc to w każdej chwili można dokonać wpłaty na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA
ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
TYTUŁEM: 10461 SIEPIOŁA JAKUB – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

(red./fot. organizatorzy)

error: Nie kopiuj!!!