AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Rowerowe szaleństwo czyli morąski pumptrack już otwarty!

W sobotę tj. 14 października 2023r. w parku sportowo-rekreacyjnym przy ul. Kard. Wyszyńskiego w Morągu  został otwarty Pumptrack czyli specjalny tor rowerowy, pełen zakrętów, stromych podjazdów i głębokich dołków.

Ten 110 – metrowy tor jest doskonałą formą rozrywki dla każdego, młodszego jak również starszego rowerzysty zarówno amatorskiego jak i profesjonalnego.

Bezpieczeństwo, ale także fantastyczną atrakcję w formie profesjonalnych warsztatów zapewniła grupa pn. Stowarzyszenie Sportów Xtremalnych SSX Iława. Mimo niesprzyjającej pogody w warsztatach udział wzięło ok. 50 młodych amatorów i amatorek sportów ekstremalnych.  Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest tor, przyswoili wiele ważnych informacji dotyczących techniki jazdy, ułożenia ciała i bezpieczeństwa jazdy na rowerze. Po części teoretycznej nadszedł czas na warsztaty na torze. Zainteresowani dowiedzieli się jak się po nim poruszać, co można, a czego nie można robić. Następnie obejrzeli pokaz jazdy na rowerach bmx. Po nich mogli sami spróbować swoich siła na torze. Jak się okazało nie jest to wcale takie łatwe. Podczas jazdy pracują wszystkie mięśnie, należy wykazać się sporą wydolnością fizyczną. Po szkoleniu nadszedł czas na zawody. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie. Pierwsza kategoria w której można było jeździć na rowerze, a druga kategoria na hulajnogach. Świetna zabawa, sporo emocji, ogrom uśmiechu i czasami upadki. To wszystko towarzyszyło uczestnikom w rywalizacji. Generalnie była to świetna zabawa, podczas której uczestnicy ścigali się na czas. Na zakończenie uczestnicy zawodów otrzymali upominki w postaci pamiątkowych gadżetów.

Z nowo powstałego obiektu mogą korzystać rowerzyści, rolkarze, deskorolkarze oraz osoby jeżdżące na hulajnogach. Na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci.
Można na nim sprawdzić swoje umiejętności, a także potrenować by dojść do perfekcji. Należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Korzystać z toru można tylko i wyłącznie w kaskach ochronnych.

Można śmiało stwierdzić, że nowe miejsce sportowej rekreacji okazało się dużym sukcesem i będzie długo służyć nam wszystkim. Organizatorem warsztatów był Referat Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu.

(UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!