Warmia i Mazury

Rozpoczął się WAMA Film Festival

WAMA Film Festival już od siedmiu lat buduje swoją pozycję najważniejszego wydarzenia filmowego w kalendarzu kulturalnym regionu. Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

WAMA Film Festival skoncentrowany jest wokół tematu wielokulturowości oraz międzynarodo-wych koprodukcji filmowych, co wyraźnie profiluje i wyróżnia tę imprezę na tle innych, istnieją-cych w Polsce festiwali filmowych.

Temat festiwalu przekłada się bezpośrednio na kryteria selekcji filmów konkursowych. Preferowa-nymi tematami są m.in.: funkcjonowanie jednostki we współczesnym świecie, zmiany społeczne, jakość życia, globalizacja, duchowość i religia, folklor i regionalizm, ekonomia i polityka.

Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych
Międzynarodowy konkurs filmów pełnometrażowych, zrealizowanych w systemie koprodukcji, podczas którego zaprezentowane zostaną atrakcyjne filmy niepokornych twórców z całego świata, poruszające trudne i ważne tematy dotyczące tożsamości kulturowej, etnicznej czy społecznej.

Konkurs Filmów Krótkich
W tej sekcji festiwalowej zaprezentowane zostaną najciekawsze i najbardziej utytułowane krótkie formy filmowe, które wpisują się w tematykę i formułę programową Festiwalu. Filmy krótkometrażowe właściwie w ogóle nie trafiają do szerokiej dystrybucji, dlatego będą stanowić interesujące uzupełnienie i przeciwwagę dla festiwalowego Konkursu Głównego.

Tegoroczne wydarzenie zakończy się 10 października.

WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!