Warmia i Mazury

Skuteczne akcje funkcjonariuszy WMUCS

Ponad 19 tys. szt. nielegalnych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) podczas działań prowadzonych pod koniec marca w różnych lokalizacjach woj. warmińsko-mazurskiego.

Funkcjonariusze Trzeciego Referatu Realizacji w Ełku wspólnie z policjantami z Węgorzewa zajęli kontrabandę podczas kontroli posesji w Węgorzewie, Maćkach oraz Pozezdrzu. Zabezpieczyli 4,7 tys. szt. papierosów. W czynnościach uczestniczył pies służbowy SKY, który wskazał ukryte wyroby tytoniowe.

Z kolei w miejscowości Orzechowo mundurowi znaleźli w mieszkaniu prywatnym 680 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania pomieszczeń należących do właściciela kontrabandy ujawnili również 278 szt. amunicji. W czynnościach uczestniczył funkcjonariusz z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim wraz z psem służbowym, przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych i amunicji. Na miejscu byli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, którzy zabezpieczyli amunicję i prowadzą dalsze czynności.

Funkcjonariusze Elbląskiej Delegatury WMUCS w ramach „Akcji Targowiska” zajęli ponad 14 tys. sztuk papierosów i 7,5 kg tytoniu.
Czynności prowadzili na targowiskach w Elblągu, Iławie, Ostródzie i Zalewie. We wszystkich przypadkach posiadacze nielegalnych wyrobów usłyszeli zarzuty o wykroczenie skarbowe. Sprawy będzie prowadzić dział Dochodzeniowo-Śledczy WMUCS w Elblągu.

W trakcie realizacji zadań funkcjonariusze stwierdzili również nieprawidłowości w ramach nabyć sprawdzających i kontroli kas rejestrujących,  skutkiem czego nałożyli na handlarzy mandaty karne w łącznej kwocie ponad 2 tys. zł.

(KAS Olsztyn)

 

error: Nie kopiuj!!!