AktualnościHALO MORĄGWarmia i MazuryWieści z ratusza

Spotkania autorskie on-line

Członków Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wszystkich miłośników dobrej literatury, serdecznie zapraszamy na przyszłotygodniowe spotkania autorskie on-line, których organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Transmisja będzie dostępna pod poniższym adresem: https://www.facebook.com/WBPOlsztyn/.

Na specjalne zaproszenie bibliotek z województwa warmińsko-mazurskiego i działających w nich Dyskusyjnych Klubów Książki odbędą się kolejne spotkania w cyklu on line z pisarkami. Spotkania transmitowane będą za pośrednictwem FB Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej: www.facebook.com/WBPOlsztyn/
Najbliższe spotkania:
16 czerwca, godz. 17:00 – Joanna Jax, prowadząca Ewa Zdrojkowska (na zaproszenie DKK Szczytno)
17 czerwca, godz. 15:00 – Ałbena Grabowska, prowadząca Ewa Zdrojkowska (na zaproszenie DKK Grabowo, gmina Gołdap)
Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Oprócz pisania powieści maluje na szkle, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie. Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: „Długa droga do domu” (2015) i „Piętno von Becków” (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli książkę „Syn zakonnicy” (2018), a także cykle powieściowe — sześć tomów „Zemsty i przebaczenia” (2018) oraz trylogie „Zanim nadejdzie jutro” (2018, 2019) i „Prawda zapisana w popiołach” (2019, 2020). Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu — Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników).
Ałbena Grabowska urodziła się w 1971 r. w Pruszkowie. Jest nie tylko pisarką, ale również wciąż praktykującym lekarzem. Zadebiutowała w 2011 roku powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Opublikowała do tej pory kilkanaście książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat odpowiadała na listy do lekarza i prowadziła rubryki porad lekarskich w „Tele Tygodniu”, „Życiu na gorąco”, „Halo” czy „Claudii”. Jej powieść „Stulecie Winnych – ci, którzy przeżyli” w 2015 roku wyróżniono nagrodą „Pióro” na Festiwalu Literatury Kobiet, również na podstawie tej powieści powstał serial „Stulecie Winnych”.
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowanego ze środków Instytutu Książki.

(MBP Morąg/WBP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!