Warmia i Mazury

SZKOLENIE Z SAMOOBRONY DLA PAŃ w OSTRÓDZIE

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele od 27 maja do 20 sierpnia w całym kraju.  Projekt zaplanowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej będzie realizowany również w Ostródzie w dniach 17 i 18 czerwca br. na Bulwarze Europejskim nad Jeziorem Drwęckim.

Już w sobotę, 17 czerwca w Ostródzie na Bulwarze Europejskim nad Jeziorem Drwęckim, wszystkie chętne i pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, będą mogły odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

ZAPISY do projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” przyjmuje Szef Sekcji Promocji WCR w Ostródzie (tel. 727 041 723; e-mail: m.plizga@ron.mil.pl). Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

(WCR Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!