KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

WAMA FILM FESTIVAL – nabór filmów do konkursów

Zgłoszenia do ósmej edycji WAMA Film Festival, który potrwa od 5 do 9 października 2021 roku w Olsztynie, przyjmowane są do dwóch sekcji konkursowych.

Do 2 sierpnia można zgłaszać propozycje do Konkursu Filmów Krótkich oraz Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Międzynarodowych.

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych zaprezentowane zostaną pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy i profesjonaliści z kilku krajów. Polski dystrybutor najlepszego tytułu otrzyma Grand Prix i nagrodę finansową. Swoje wyróżnienie przyzna też festiwalowa publiczność.

Młodzi reżyserzy i reżyserki w Konkursie Filmów Krótkich rywalizują o Grand Prix i Nagrodę Specjalną za Najlepszy Debiut, którym towarzyszą nagrody finansowe. W ramach Konkursu Filmów Krótkich przyznane zostaną też nominacje do cenionych Nagród im. Jana Machulskiego dla twórców filmów krótkometrażowych.

Dodatkowo, swoje wyróżnienie przyzna Jury Warmii i Mazur.

W trakcie siedmiu edycji WAMA Film Festival zaprezentowano ponad sto filmów krótkometrażowych, a w olsztyńskim konkursie triumfowali m.in. Piotr Domalewski czy Klara Kochańska. W zeszłym roku laureatem Grand Prix został Damian Kocur, reżyser fabularnego filmu krótkometrażowego „Dalej jest dzień”. Już na początku maja zostanie on zaprezentowany w prestiżowym cyklu New Directors/New Films 2021 w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Ostateczny kształt festiwalu na Warmii i Mazurach będzie odpowiadał aktualnym zaleceniom w zakresie epidemiologicznym.

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie, wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Szczegóły dotyczące naboru filmów można znaleźć na stronie festiwalu pod linkiem:
https://wamafestival.pl/nabor-filmow-2021/

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!