HALO MORĄGWarmia i Mazury

Wycieczka szkolna ? Warto sprawdzić autokar przed podróżą.

Ostródzka Policja kontroluje autokary przed wycieczkami. Sprawdzany jest głównie stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców. Gdzie zgłosić inspekcję ?

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego ostródzkiej jednostki przez cały rok dokonują kontroli autokarów przewożących grupy wycieczkowe. Jednak to czerwiec i zbliżający się okres wakacji ma wpływ na wzmożone podróżowanie zorganizowanych grup szkolnych i pasjonatów tej formy turystyki.

Stan techniczny, uprawnienia i trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja – to wszystko musi być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć na wycieczkę. Mundurowi z drogówki przeglądają także między innymi gaśnice, tachografy czy właściwe umocowanie bagaży.

Dzisiaj takiej kontroli ostródzcy policjanci dokonali pod Szkołą Podstawową nr 3 gdzie po krótkiej rozmowie z uczestnikami wycieczki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji wręczyli im odblaski ułatwiające widoczność pieszych na drodze.

W celu zgłoszenia kontroli prosimy o kontakt pod numerem 47 732 42 62 lub przesłanie wiadomości na adres komendant@ostroda.ol.policja.gov.pl

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!