AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Za zamkniętymi drzwiami biblioteki praca wre

W związku z zarządzeniem Premiera, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu musiała zamknąć swoje progi dla użytkowników do 29 listopada. Ostatniego dnia otwarcia wszystkie działy przeżywały prawdziwe oblężenie czytelników, którzy robili zapasy książek, gier planszowych, czasopism i multimediów. Dla bibliotekarzy praca tego dnia była wyjątkowo satysfakcjonująca.  Niestety, od poniedziałku 9 listopada przez trzy tygodnie nie będzie możliwości wymiany i wypożyczania zbiorów z biblioteki, co nie znaczy, że pracownicy odpoczywają. Wręcz przeciwnie – za zamkniętymi drzwiami praca wre.

Bibliotekarze wykonują czynności, na które trudno jest znaleźć czas na co dzień – kontrolują księgozbiór ubytkując stare, zniszczone i nieaktualne tytuły, zmieniają zniszczone foliowe okładki, wyszukują i zamawiają nowości książkowe, filmowe i muzyczne, a następnie przygotowują je do postawienia na półkę…

Czas zamknięcia to także idealny moment na szeroko pojęte prace porządkowe, na archiwizację starszych czasopism, aktualizowanie katalogu on-line i informacji na stronie internetowej czy też… na liczenie elementów gier planszowych, aby upewnić się, że wszystkie są na swoim miejscu.

W okresie zamknięcia dla użytkowników bibliotekarze pracują od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00 i zdecydowanie nikt nie ma czasu się nudzić, chociaż każdemu brakuje codziennego kontaktu z Czytelnikami.

Z biblioteką w można kontaktować się telefonicznie (89-757-43-76), poprzez e-mail mbpmorag@wbp.olsztyn.pl, a także za pośrednictwem Facebooka. Profil społecznościowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu jest codziennie aktualizowany – można na nim obejrzeć między innymi wirtualną wystawę prac Katarzyny Kieno pod tytułem „Od hobby do portretu w ramie”. Ekspozycja ta gości w Galerii Lokalnych Twórców Wypożyczalni dla Dorosłych od 2 listopada, gdzie planowo miała zostać do końca bieżącego miesiąca, jednak termin ten zostanie wydłużony do 31 grudnia, tak aby wszyscy, którzy nie zdążyli zobaczyć jej na żywo, mieli ku temu okazję, gdy MBP otworzy się ponownie.

(Milena Oziębło, pracownik Czytelni dla Dorosłych MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!