AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Zaplanuj podróż na wakacje

Lato to dla drogowców pełnia sezonu budowlanego. To czas drogowych remontów oraz intensywnych prac budowlanych w ramach największych inwestycji. Wybierając się w wakacyjną podróż warto wcześniej sprawdzić trasę i aktualne utrudnienia, które mogą mieć wpływ na czas trwania podróży. Informacje na ten temat dostępne są na naszej stronie internetowej www.gddkia.gov.pl oraz na infolinii 19 111.

Poniżej podajemy, gdzie można się spodziewać utrudnień na drogach krajowych województwa warmińsko-mazurskiego:

DK16

Sobiewola – remont mostu i remont nawierzchni drogi (ruch wahadłowy),  

DK16

Ełk – Sędki – budowa drogi ekspresowej S61,

Wysokie – Kalinowo – budowa drogi ekspresowej S61,

DK51

Rogóż – remont nawierzchni (ruch wahadłowy),

DK57

Szczytno – Szymany – remont nawierzchni (ruch wahadłowy),

DK58

Mierki – przebudowa drogi (ruch wahadłowy),

DK59

Giżycko – budowa ronda,

DK65

Nowa Wieś Ełcka – Zdunki – budowa drogi ekspresowej S61.  

S7

Olsztyński oddział GDDKiA realizuje na terenie województwa mazowieckiego budowę ponad 70 km drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk. W dużej części inwestycji powstaje w śladzie starej DK7, gdzie należy się spodziewać utrudnień związanych z ruchem pojazdów z budowy, zwężeniem jezdni, tymczasowymi objazdami i ograniczeniami prędkości.

Informacje o warunkach ruchu po drogach krajowych

Okres lata to również czas intensywnych prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg i mniejszymi pracami remontowymi. Warto mieć na uwadze, że w tym czasie możemy napotkać na naszej trasie utrudnienia związane z koszeniem poboczy, remontami cząstkowym nawierzchni, budową chodników itp. Najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA dostępne są na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa kamer monitorujących”, w której znajdują się aktualne odczyty z 550 stacji meteorologicznych wraz z obrazami sytuacji drogowej rejestrowanymi przez ponad 1300 kamer.

19 111 Punkt Informacji Drogowej GDDKiA

Lista utrudnień

Mapa warunków drogowych

Mapa kamer monitorujących

Mapa ograniczeń na przejściach granicznych

Zasady i dobre praktyki podczas podróży

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach na drodze.

(GDDKiA Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!