Warmia i Mazury

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa dla 28- latka. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Ostróda. 28- latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty zabójstwa 43- latki oraz usiłowania zabójstwa jej 20- letniej córki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek (06.03.2020) w Brzydowie (gm. Ostróda). Około godz. 7:30 do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o ugodzeniu nożem dwóch osób. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ostródzkiej prewencji oraz kryminalni.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że 28- letni mężczyzna przebywał rano w domu pokrzywdzonych. W pewnym momencie między nim a 43- latką wywiązała się kłótnia w trakcie której mężczyzna zaatakował kobietę młotkiem a następnie ugodził ją kilkukrotnie nożem. W tym czasie, w domu przebywała także jej 20- letnia córka, którą 28- latek również ranił młotkiem oraz nożem. Po wszystkim, mężczyzna uciekł w domu.

Matka, mimo podjętej reanimacji, w skutek poniesionych ran zmarła. 20- latka z obrażeniami ciała została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policjanci  kryminalni po szybkim ustaleniu i analizie faktów, w bezpośrednim pościgu zatrzymali 28- letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miejscowości, w której doszło do zdarzenia. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila.

W sobotę (07.03), po wytrzeźwieniu, 28- latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa 43- latki oraz usiłowania zabójstwa jej 20- letniej córki. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, w piątek rano przebywał w domu pokrzywdzonych. W pewnym momencie między nim a 43- letnią kobietą wywiązała się kłótnia. Mężczyzna zaatakował ją a następnie jej córkę. Jak dodał, nie pamięta dokładnie całego zajścia.

W niedzielę (08.03) sąd zastosował wobec 28- latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi nawet dożywocie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!