Warmia i Mazury

Zatrzymali kolejnych poszukiwanych

Kryminalni z Ostródy zatrzymali 2 mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i uchylania się od obowiązku alimentacyjnego.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podjęte działania niejednokrotnie odbywają się również na terenie innych województw, co miało miejsce w przypadku poszukiwanych listami gończymi dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy dotychczas przebywali na terenie województwa mazowieckiego. 36 i 39-latek nie kryli swojego zdziwienia faktem ich odnalezienia przez ostródzkich funkcjonariuszy w miejscach tak odległych od domu.

Zatrzymani mają do odbycia kolejno kary czterech i pięciu miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. W chwili obecnej zostali umieszczeni we wskazanych placówkach penitencjarnych.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. Spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!