Warmia i Mazury

Zatrzymany poszukiwany

Wczoraj policjanci Posterunku Policji w Małdytach zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w celu odbycia kary pozbawienia wolności za uprzednio popełnione przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Niemal każdego dnia policjanci z z powiatu ostródzkiego dokonują zatrzymania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj (27.06.23) policjanci Posterunku Policji w Małdytach, dokonali zatrzymania 24 letniego mężczyzny poszukiwanego celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby lub przychodzą sami do komendy.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!