AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Zmiany w regulaminie korzystania z Parku przy ul. Wyszyńskiego w Morągu

Rada Miejska w Morągu uchwaliła zmiany regulaminu określającego zasady i tryb korzystania z Parku Sportowo — Rekreacyjnego przy ul.  Kardynała Wyszyńskiego w Morągu, w ten sposób, że dodano załącznik nr 4 – regulamin toru rowerowego pumptrack.

Uchwała wraz ze zmianami wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko—Mazurskiego.

– Park Sportowo-Rekreacyjny przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Morągu jest obiektem użyteczności publicznej, to też ustalenie zmian regulaminu korzystania z tego obiektu jest uzasadnione. Uchwała w tej sprawie stanowi akt prawa miejscowego. Park Sportowo-Rekreacyjny przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Morągu został wybudowany w 2019 roku i zgodnie ze swoim przeznaczeniem spełnia rolę terenu sportowo – rekreacyjnego. Stanowi ma przy tym miejsce spacerów, relaksu, spotkań, gier i zabawy. W parku sportowo-rekreacyjnym powstał nowy obiekt sportowo-rekreacyjny tj. — tor rowerowy pumptrack czyli specjalny tor rowerowy pełen zakrętów, stromych podjazdów i głębokich dołków, który będzie służył rowerzystom w Morągu. Z pumptracku mogą korzystać zarówno rowerzyści, rolkarze, deskarze, jak i osoby jeżdżące na hulajnogach. Zaproponowane zmiany pozwolą na dostosowanie uchwały do obowiązującego prawa oraz na usprawnienie i bezpieczeństwo użytkowania parku sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kard. Wyszyńskiego w Morągu – wyjaśnia Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

(red./UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!