Warmia i Mazury

29-latek odpowie za zniesławienie parlamentarzystów

Ostródzcy policjanci interweniowali w sprawie zanieczyszczenia drogi oraz zatamowania ruchu przed prywatnymi posesjami. Zostały też tam umiejscowione transparenty zniesławiające właścicieli posesji, którymi są parlamentarzyści. Jak ustalili policjanci, podejrzanym o dokonanie tych czynów jest 29-letni mieszkaniec gminy Gietrzwałd.

W niedzielę (18.10.2020) na terenie miasta doszło do niecodziennych zdarzeń przed posesjami należącymi do przedstawicieli polskiego parlamentu. Pierwsze zgłoszenie policjanci ostródzkiej komendy otrzymali około godziny 10:00, drugie w godzinach popołudniowych. W obu przypadkach doszło do zanieczyszczenia drogi i zatamowania ruchu przed posesjami należącymi do przedstawicieli polskiego parlamentu. W jednym przypadku jako materiał tamujący ruch użyto obornika, a w drugim słomy. Oprócz elementów powodujących utrudnienie w ruchu, pojawiły się również transparenty zniesławiające parlamentarzystów.

Jak się okazało, za obydwa naganne zachowania odpowiedzialna była ta sama osoba. W poniedziałek (19.10.2020) ostródzcy kryminalni ustalili i zatrzymali w miejscu zamieszkania mieszkańca gminy Gietrzwałd. 29-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniesławienia parlamentarzystów, a ponadto policjanci nałożyli na niego 2 mandaty karne w wysokości 500 zł za popełnione wykroczenia związane z zanieczyszczeniem drogi i tamowaniem ruchu.

Przestępstwa o które podejrzany jest 29-latek prokurator objął ściganiem z urzędu. Mężczyzna wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!