Areszt za próbę wymuszenia rozbójniczego

Ostródzcy policjanci razem z prokuratorem zwrócili się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec dwóch sprawców usiłowania wymuszenia rozbójniczego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Zatrzymani podejrzani na swoim koncie mieli jeszcze inne przestępstwa. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i dwaj Ostródzianie trafili do zakładu karnego.

W minioną niedzielę (20.10.2019) wieczorem ostródzcy policjanci zostali poinformowani o groźbach, które mieli kierować dwaj mieszkańcy Ostródy wobec innego mieszkańca miasta i jego rodziny. Z zebranego do sprawy materiału wynikało, że 20- i 21-latek nie tylko grozili rodzinie, ale też pobili jednego z jej członków, od którego żądali pieniędzy.

Obydwaj mężczyźni jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Podczas zatrzymania okazało się, że mieli przy sobie narkotyki. Kolejne zabronione substancje policjanci znaleźli u jednego z nich w domu.

Na podstawie zebranego do sprawy materiału prokurator wszczął śledztwo i na podstawie wniosku śledczych wystąpił do sądu o tymczasowy areszt dla zatrzymanych. W efekcie dwaj ostródzianie usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego połączonego z pobiciem i zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Dodatkowo jeszcze jeden z nich usłyszał zarzut udzielania środków odurzających. Wczoraj obydwaj zatrzymani trafili do zakładu karnego. Grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)