Warmia i Mazury

Bank Żywności: uratowaliśmy przed zmarnowaniem 361 ton żywności

Na ten wynik złożył się codzienny pozysk żywności i darowizny.

Podsumowaliśmy pierwsze półrocze naszej działalności w kwestii zapobiegania marnowaniu żywności, którą pozyskujemy od sieci handlowych i dystrybutorów oraz z darowizn. Codzienna praca, wiążąca się z wizytami w sklepach i hurtowniach, zaowocowała uratowaniem 103 ton żywności, o wartości niemal miliona złotych. W Olsztynie produkty odbieramy z Biedronki, Makro, Kauflandu, Auchan, KFC, Stokrotki, North Food, Mag Dystrybucji i Intermarche. Do tego trzeba doliczyć codzienny pozysk w terenie, gdzie w naszym imieniu działa kilkanaście organizacji, odbierając żywność z 71 sklepów. Im też należą się szczególne podziękowania, bo również rozwożą tę żywność od potrzebujących w regionie. W sumie organizacje zebrały 51 ton żywności o wartości 42 tys. zł.

Do naszych magazynów trafiły także darowizny, które pozyskała Federacja Polskich Banków Żywności. To produkty prosto od dystrybutorów. Łącznie otrzymaliśmy 56 ton o wartości 630 tys. zł.

Oprócz tego nasz dział pozysku i dystrybucji aktywnie zachęca do przekazywania żywności, która trafia następnie do potrzebujących. W pierwszym półroczu do mieszkańców Warmii i Mazur trafiło 151 ton żywności o wartości 1,6 mln złotych. Lista darczyńców jest długa, bo znaleźli się na niej: Animex Foods, Bakalland, Bakoma, Chipita Poland, Farm Frites, Foodcare, Gospodarstwo Ogrodnicze Łęgajny, Haribo, Indykpol, Lactima, Mccormick Poland, Mlekpol, Młynomag, Octim, Orangina, Refresco, Sebex, Tan-Viet International czy Tymbark Maspex.

W ubiegłym roku udało się nam uratować przed zmarnowaniem ponad 650 ton żywności. Ciekawe, czy w tym roku uda się nam pobić rekord?

(Bank Żywności w Olsztynie)

error: Nie kopiuj!!!