AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – edycja zimowa

Dzisiaj kolejna odsłona zimowej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Czytelnia dla Dorosłych

„5 sekund” / gra planszowa

Z pewnością bez trudu jesteś w stanie wymienić trzy rasy psów – ale czy dasz radę to zrobić pod presją czasu? Masz pięć sekund, a pozostali gracze tylko czekają na Twoje potknięcie! Zastanawiając się pośpiesznie, bardzo łatwo o udzielenie dziwacznych lub śmiesznych odpowiedzi…. Kiedy szczęście Ci sprzyja, masz możliwość wymigania się od pytania, albo zadania go przeciwnikowi.

„5 sekund” to luźna, wymagająca poczucia humoru gra z bardzo łatwymi regułami, w którą można grać praktycznie wszędzie i w dowolnym towarzystwie.

Oddział dla Dzieci

„Tybald” – seria audiobooków / Autor: Barbara Wicher; Czyta: Krzysztof Plewako-Szczerbiński

Popularna seria audiobooków dla dzieci w wieku 11-14 lat. Głównym bohaterem każdej części jest Tybald, który ma nieco zwariowaną rodzinę i jak każdy nastolatek, trochę kłopotów w szkole. Jednak jego życie wcale nie jest zwyczajne. Poludki i Dziwoludki, bracia bliźniacy, Studnia Praprzodków, diamenty, tajemnicze wyprawy i niezwykli goście. A przede wszystkim przyjaźń, pierwsza miłość i magia. Interesujące perypetie, prosty język, humorystyczne wtrącenia to atuty serii, polecanej fanom przygodówek i fantasy. Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Halny”, Remigiusz Mróz

Mówi się, że dobra książka wzbudza emocje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Taka właśnie jest najnowsza powieść Remigiusza Mroza. Autor, już od pierwszych stron bardzo sugestywnie wodzi Czytelnika za nos, wręcz bawiąc się jego naiwnością. Nie ma w tym nic złego, jest to wręcz pożądane w dobrym kryminale, ale w „Halnym” od zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań fabularnych może zakręcić się w głowie.

Najnowsza powieść Remigiusza Mroza to powrót dobrze znanych bohaterów: Wiktora Horsta i Dominiki Wadryś-Hansen. W powieści wielokrotnie występują nawiązania do poprzednich książek z udziałem tych postaci, ale Czytelnik sięgający po raz pierwszy po twórczość Mroza powinien bez problemów podążać za akcją, lawirującą wokół zabójstw, śledztwa oraz demonicznej osobowości Iwo Eliasza.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!