AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Chłopcy z UKS Jedynka Morąg najlepsi w Polsce

Podczas XXVII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Ręcznej Chłopców i Dziewcząt, który odbywał się w Ciechanowie, w dniach 12 – 14.05.2023 r. chłopcy z drużyny UKS Jedynka Morąg zajęli pierwsze miejsce.

O turnieju opowiada trener morąskiej drużyny Krzysztof Farjaszewski:

W dniach 12-14.05.2023 drużyna chłopców UKS Jedynka Morąg brała udział w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Ręcznej Dzieci. W rozgrywkach wzięło udział szesnaście zespołów z całej Polski i zagranicy m.in. Warszawy, Płocka, Gdańska, Ciechanowa, Ostrołęki, Siedlec, Olsztyna, Ulan Major, Łotwy. Podczas całego turnieju nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu. Wszystkie mecze wygrywaliśmy przewagą co najmniej pięciu bramek. Chłopcy bardzo dobrze prezentowali się zarówno w ataku, jak i w obronie. Po drodze do finału wygraliśmy mecze z UKS Kontra Warszawa 26:7, UKS Ulan Major 26:9, Pogoń Siedlce 24:18, Osowa Gdańsk 21:16, Wilanowia Warszawa 26:19. W finale spotkaliśmy się ze znaną marką Wisłą Płock, którą pokonaliśmy 26:19 i zajęliśmy pierwsze miejsce. Do najlepszej piątki zawodników turnieju z naszej drużyny wybrano Mikołaja Ejsymonta i Pawła Farjaszewskiego. Wszyscy zawodnicy otrzymali okazałe medale i nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Igor Rusiniak. Cała drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze na tle drużyn z całej Polski, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Skład UKS Jedynka Morąg: Krypiak Maciej, Farjaszewski Paweł, Moskal Adam, Jesionek Antoni, Bujanecki Panko Filip, Wachciński Filip, Klekowski Jakub, Rusiniak Igor, Ejsymont Mikołaj, Sobkowiak Bartosz, Białek Szymon, Kopówka Michał, Kochański Jakub, Laskowski Artur.

Trener: Krzysztof Farjaszewski

(UM Morąg/ fot arch. klubu)

error: Nie kopiuj!!!