AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Grali w miejską grę mobilną z biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaproponowała udział w pierwszej tego typu atrakcji w naszym mieście. Bibliotekarze stworzyli czytelniczo-historyczną grę miejską pt. „Pradawne dziedzictwo – Czytaj-Myśl-Baw się z biblioteką!”. Gra polegała na pokonaniu trasy na terenie Morąga rozwiązując zagadki oraz wykonując zadania kreatywne przy użyciu aplikacji na telefon, ActionTrack.

Była to fascynująca opowieść o przygodzie w naszym pięknym mieście, a jej uczestnicy poznali ciekawe fakty z jego historii, wykorzystując przy tym swoją czytelniczą wiedzę i pokonując przy okazji potwory czyhające za każdym rogiem!

Oficjalna premiera gry miała miejsce z okazji Tygodnia Bibliotek.

Zwycięzcy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Oficjalny start miał miejsce o godz. 12:00, kiedy udostępniono graczom kod QR umożliwiający rozpoczęcie rozgrywki. Trasa gry wynosiła około 2,5 km i wiodła przez najbardziej rozpoznawalne punkty Morąga, zaczynając oraz kończąc się w bibliotece. W grze brały udział osoby indywidualne oraz drużyny.

W tym tygodniu bibliotekarze obiecali udostępnić grę na okres ok. pół roku, aby każdy w dowolnym momencie mógł z niej skorzystać.

Przypomnimy, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w grze: wymagane jest posiadanie telefonu lub tabletu z: systemem iOS (w wersji 11.0 i wyższej) i Android (w wersji 8.0 wyższej), uruchomioną funkcją GPS, zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną w Google Play i AppStore),

mobilnym dostępem do Internetu i włączoną usługą lokalizacji, zaleca się naładowanie urządzenia do pełna lub zaopatrzenie w baterię przenośną powerbank. Gra przeznaczona jest dla osób od 16. r.ż.

(red./fot. dw)

 

error: Nie kopiuj!!!