AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

„Dawno temu w Morągu…” – wystawa historyczna

W Galerii Lokalnych Artystów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu do 31.08.2021 r. można obejrzeć wyjątkową wystawę pt. „Dawno temu w Morągu: fotografie znalezione na starej kliszy”.

Ekspozycję stanowi zbiór 32 fotografii znalezionych w jednym z morąskich mieszkań. Ujęcia anonimowego twórcy, pochodzące najprawdopodobniej z końca lat 70-tych, prezentują codzienny Morąg, jego architekturę, budynki użyteczności publicznej oraz gmachy instytucji. Zapraszamy do oglądania i podziwiania unikatowych zdjęć naszego miasta, liczymy również na komentarze zwiedzających, które mamy nadzieje pomogą nam w rozszyfrowaniu niektórych zakątków Morąga. Po zakończeniu wystawy fotografie będą również dostępne w wersji cyfrowej na stronie biblioteki w Otwartym Systemie Archiwizacji https://osa.archiwa.org/archiwa/PL_2026. Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu składa serdeczne podziękowanie Danielowi Dziubińskiemu i Mariuszowi Dziubińskiemu za inicjatywę i przekazanie fotografii.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!