AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Do biblioteki trafiły książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu informuje, że na biblioteczne półki trafiły książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Środki na zakup nowości wydawniczych biblioteka otrzymała w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.- Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”. Kwota dofinansowania w tym roku wyniosła aż 21510 zł!!!

Kierunek interwencji 1.1 – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych jest kontynuacją wcześniejszego „Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. W ramach programu mamy możliwość zakupu książek papierowych, ale także usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków, co jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania zgłaszane przez użytkowników bibliotek publicznych. Każda z bibliotek samodzielnie decyduje, jakie książki kupi oraz w jakim zakresie papierowe i cyfrowe, zachęcamy zatem do proponowania tytułów, które chcielibyście znaleźć na naszych półkach.

Priorytet 1 – Poprawa oferty bibliotek publicznych – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

– 21510,00 zł dofinansowania dla morąskiej biblioteki na e-booki, audiobooki i synchrobooki. Oczywiście książek w wersji tradycyjnej też nie zabraknie. Drodzy Czytelnicy, czekamy na wasze propozycje, bo to Wy tworzycie morąską bibliotekę i macie wpływ na zakup zbiorów. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do współpracy – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(MBP Morąg)

 

 

 

 

error: Nie kopiuj!!!