AktualnościHALO MORĄG

Dokonali rozboju – trafili do aresztu na 3 miesiące

Morąscy kryminalni zatrzymali parę podejrzanych o dokonanie rozboju na 45-letnim mężczyźnie i jego 48-letnim bracie. Sprawcy po ich brutalnym pobiciu zabrali dokumenty tożsamości, pieniądze oraz telefony, które posiadali przy sobie. Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd wobec 38-letniej kobiety i 35-letniego mężczyzny zastosował 3-miesięczny areszt.

W poniedziałek (5.06.23) do Komisariatu Policji w Morągu zgłosił się 45-letni mężczyzna i poinformował, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednej z miejscowości na terenie gminy Morąg, w której na co dzień zamieszkuje, trzech znanych mu młodych mężczyzn miało dokonać jego pobicia. Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami zgłosił złe samopoczucie. Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół karetki pogotowia. Stan w jakim znajdował się mężczyzna oraz odniesione obrażenia przyczyniły się do decyzji o przewiezieniu zgłaszającego do szpitala na obserwację.
By ustalić dokładny przebieg wydarzeń do sprawy włączyli się morąscy kryminalni. W wyniku podjętych czynności udało się odtworzyć przebieg feralnego wieczoru. Policjanci dokonali zatrzymania 38-letniej kobiety oraz jej 35-letniego znajomego. Działając wspólnie i w porozumieniu zadawali uderzenia po całym ciele poszkodowanego, używając przy tym pałki teleskopowej. Dodatkowo dokonali kradzieży telefonów komórkowych, dokumentów tożsamości oraz pieniędzy w kwocie około 4 tysięcy złotych. Jak się okazało, w sprawę zamieszane są też dwie osoby nieletnie, które również nie unikną odpowiedzialności przed sądem rodzinnym.
Po usłyszeniu zarzutów kobieta w przeciwieństwie do zatrzymanego z nią sprawcy przyznała się do winy.  Odzyskano również część utraconego mienia mężczyzn.
Sąd na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku wobec pary sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.
Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda/ fot. zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)

error: Nie kopiuj!!!