AktualnościHALO MORĄG

Tymczasowe aresztowanie za kierowanie gróźb wobec małżonki

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny, który po tym jak otrzymał wezwanie na sprawę w charakterze podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swojej żony, groził jej podpaleniem.

Policjanci Komisariatu Policji w Morągu prowadzili postępowanie przygotowawcze dotyczące stosowania przemocy przez 71-letniego mieszkańca gminy Morąg wobec swojej małżonki. W trakcie prowadzonego postępowania mężczyzna opuścił miejsce wspólnego zamieszkania i podjął leczenie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia przeciwko niemu. Mężczyzna niezadowolony z takiego obrotu sprawy zaczął mieć pretensję do swojej małżonki obwiniając ją o doprowadzenie do takiej sytuacji. W kolejnych dniach bezpośrednio po odebraniu wezwania na sprawę, kierował groźby karalne wobec kobiety. W dniu 24 maja 2023r. doszło do groźnej sytuacji gdzie po raz kolejny dopuścił się stosowania przemocy oblewając kobietę substancją łatwopalną grożąc jej podpaleniem. Policjanci po tym jak zatrzymali mężczyznę wraz z prokuratorem nadzorującym postępowanie złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Postanowieniem z dnia 26 maja 2023 sąd wobec sprawcy zastosował przedmiotowy środek na okres trzech miesięcy.

Dyspozycja Art. 207 kodeksu karnego przedstawia się następująco:

  • 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!