Warmia i Mazury

Drogowe podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci z Warmii i Mazur pracowali na miejscu 8 wypadków, w których jedna osoba zginęła a 13 zostało rannych. Policjanci odnotowali 146 kolizji oraz zatrzymali 19 nietrzeźwych kierujących. Poniżej podsumowanie z powiatu ostródzkiego.

W piątek (28.07.2023 r.) na drodze krajowej nr 15, pomiędzy miejscowością Smykówko a Bałcyny, doszło do zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły 3 pojazdy osobowe. 78-letni kierowca toyoty nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył unieruchomionej osobowej toyoty, w którym znajdował się 35-letni kierowca. W wyniku uderzenia osobowa toyota została wepchnięta na poprzedzający pojazd marki skoda, której kierowcą była 37-letnia kobieta. 78-letni sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
W sobotę (29.07.2023 r.) w miejscowości Łukta doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący 53-letni mężczyzna, poruszając się samochodem marki ford, wjeżdżając na skrzyżowanie równorzędne, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla 33-letniego kierowcy poruszającego się osobowym oplem. Doszło do zderzenia się pojazdów. Kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi. Nie wymagali hospitalizacji.
W niedzielę (30.07.2023 r.) na odcinku drogi na wysokości miejscowości Czerwona Karczma na drodze serwisowej, doszło do zdarzenia drogowego. 18-letni kierowca osobowym volkswagenem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca podróżował z pasażerem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Tego dnia nie zabrakło również rażących przekroczeń dozwolonej prędkości. Na drodze S7 funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości ujawnili 47-letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 179 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Przekroczenie prędkości o 59 km/h skutkuje wysokim mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentacje procesową w celu skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Teraz 47-latek, będzie tłumaczył się przed sądem.
Policjanci skontrolowali ogółem 201 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 113 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 322 badań stanu trzeźwości.

(KWP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!