AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Drugi dzień XIV Festiwalu Miast Cittaslow i kolejna nagroda dla Morąga

Morąg drugi dzień gościł w Ornecie, która była organizatorem XIV edycji Festiwalu Miast Cittaslow, gdzie spotkali się przedstawiciele z 36 miast partnerskich oraz Członków Wspierających Stowarzyszenia. Nasze miasto zajęło 3 miejsce za najoryginalniejsze stoisko festiwalu. Morąg otrzymał także dyplom i podziękowanie za transparent miast Cittaslow.

Jak podkreśla morąski samorząd sukces w Ornecie był możliwy dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Morąg we współpracy z Morąski Domem Kultury, Informacją Turystyczną w Morągu i pracownikami Urzędu Miejskiego w Morągu.

Stoisko naszego miasta cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających festiwal oraz delegacji innych miast, które również prezentowały się w Ornecie.

***

Zgłoszone miasteczka zaprezentowały się podczas jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych w drugim dniu przy Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej w Ornecie. Na stoiskach miast nie zabrakło materiałów promocyjnych, będących zaproszeniem do każdego z miast. Każde ze stoisk było poddane ocenie i startowało w konkursie na najoryginalniejsze stoisko.

Polska sieć miast Cittaslow liczy 36 członków, z czego 27 to miejscowości z Warmii i Mazur. Nic więc dziwnego, że doroczne święto sieci tak często gości w naszym regionie.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!