AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Dyskusyjny Klub Książki w Morągu – podsumowanie roku 2023

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu działa od kilkunastu lat. Spotkania miłośników książki odbywają się przynajmniej raz w miesiącu, we wtorki o godzinie 12:30 w Sali Wielofunkcyjnej. Projekt DKK powstał dzięki inicjatywie Instytutu Książki.

Książki, które były omawiane w ramach DKK w 2023:

  1. Kobylarczyk  – „Strup”
  2. Pilch – „Marsz Polonia”

J.-P. Sendker – „Sztuka słyszenia bicia serca”

  1. Mennkel – „Włoskie buty”
  2. Miller  – „To twoje życie”
  3. Jaruzelska – „Towarzyszka Panienka”
  4. Maciąg – „Smak życia czyli uroda zaczyna się od kuchni”

W roku 2023 odbyło się 14 spotkań w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Uczestnicy wzięli udział w dwóch spotkaniach autorskich z Ewą Cielesz i Wiolettą Sawicką. Członkowie klubu brali również udział w akcjach proponowanych przez bibliotekę: „Narodowe czytanie”, „Podróże po literaturze”, „Noc Bibliotek” oraz zorganizowaliśmy spotkanie świąteczne, gdzie każdy uczestnik otrzymał książkowy upominek.

W 2023 roku członkowie DKK wypożyczyli 144 książek, były to biografie, reportaże, powieści obyczajowe i poradniki psychologiczne. Średnia liczba uczestników na spotkaniu to 31 osób, gdzie łącznie na wszystkich spotkaniach było nas 439 osób. Obecnie mamy zdeklarowanych 30 Klubowiczów i 22 przyjaciół DKK.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom naszych spotkań za tak aktywny udział i zapraszam wszystkich miłośników książek na nasze kolejne spotkania w 2024 roku.

Stangrecka Marlena
Koordynator DKK w Morągu

error: Nie kopiuj!!!