Warmia i Mazury

Europejski Tydzień Regionów i Miast tym razem online

Rozpoczęła się rejestracja na tegoroczny Europejski Tydzień Regionów i Miast, który potrwa od 5 do 22 października 2020 roku.

Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) – to największe wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Impreza  stała się jedyną w swoim rodzaju platformą komunikacji i tworzenia sieci kontaktów, zrzeszającą regiony i miasta z całej Europy, w tym ich przedstawicieli politycznych, urzędników, ekspertów i pracowników naukowych.

Podczas tygodnia odbędzie się ponad 500 sesji roboczych, obejmujących różne tematy w ramach priorytetów tematycznych: wzmacnianie pozycji obywateli, spójność i współpraca oraz zielona Europa.

Ze względu na środki bezpieczeństwa i sytuację sanitarną spowodowaną przez COVID-19, ten rok będzie pierwszym w pełni cyfrowym tygodniem EURegionsWeek.

Co to oznacza w szczegółach:
– wszystkie sesje będą organizowane praktycznie bez fizycznej publiczności (ograniczona fizyczna obecność mówców w sesjach wymagających tłumaczenia ustnego);
– Kluczowe sesje EURegionsWeek 2020 – otwarcie polityczne, zamknięcie polityczne, dialogi obywatelskie i debaty na wysokim szczeblu będą transmitowane na żywo;
– Wystawy zostaną zastąpione wirtualnymi interaktywnymi wystawami, na których nadal będzie można zainspirować się ciekawymi projektami i związanymi z nimi miejscami.

Na stronie – event website – można zapoznać się z programem tegorocznego ETRiM i zarejestrować się wirtualnie na swoje ulubione sesje.

Rejestracja potrwa do 27 września 2020 r.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!