AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

„Handmade by MoniaS.” – nowa wystawa w Gablocie Lokalnych Pasjonatów

Do 16.07.2021 w Gablocie Lokalnych Pasjonatów gościć będzie nowa, kolorowa wystawa rękodzieła. Jej autorką jest pani Monika, którą można znaleźć również na Facebookowym profilu: https://www.facebook.com/MoniaS-106994077833323

Autorka pisze o sobie:

W kwietniu 2017 r. podjęłam decyzję o zakupie maszyny. Chociaż nigdy mnie do tego nie ciągnęło, to chciałam spróbować czegoś nowego. Spróbowałam najpierw na firankach – z jednej wielkiej udało mi się wykonać trzy panele o różnych długościach. Mam je do dzisiaj i wciąż są to moje ulubione firanki. Następnie kupiłam kilka metrów materiału, różne drobiazgi pasmanteryjne i przyszedł czas na uszycie czegoś do ubrania. Zrobiłam sobie wykrój na bluzę i… o dziwo – wyszła! Od tamtej pory szycie mnie wciągnęło – uspokaja mnie i sprawia, że mogę się zrelaksować. Dzieciom kupuję tylko skarpetki i buty – resztę tworzę sama.

Oglądając wystawę można przekonać się, że wachlarz prac pani Moniki jest bardzo szeroki – ekspozycja obejmuje maskotki, zabawki, figurki, a także opaski i inne dodatki oraz różnego rodzaju torebki i saszetki. Prace te można nie tylko oglądać – w przypadku chęci zakupu rękodzieła, warto skontaktować się z Autorką za pośrednictwem jej strony na Facebooku; w Czytelni dla Dorosłych można również pobrać numer telefonu Autorki.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy – przez najbliższy miesiąc można ją będzie znaleźć na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

(MBP Morąg)

 

error: Nie kopiuj!!!