Warmia i Mazury

III ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi”

Przypominamy! Trwa III ogólnopolski, amatorski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Organizator czeka na Wasze zgłoszenia i filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Jeżeli chcesz pokazać, jak zmienia się polska wieś, nie zwlekaj! Prześlij do Organizatora swoje zgłoszenie oraz nagraj i przekaż swój film.

Na najlepsze filmowe prace czekają atrakcyjne nagrody i upominki rzeczowe! Nagroda główna 7000 zł!

Jak się zgłosić?

Organizator przyjmuje formularze zgłoszenia do 22 września 2023 r., a filmy do 13 października 2023 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi—2023-r
oraz na stronach Partnerów konkursu (KOWR i ARiMR):
https://www.gov.pl/web/kowr/aktualnosci; https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs jest skierowany do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 30 roku życia.

Cel konkursu

Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa jest ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to zawód z przyszłością. Zobaczymy, że rolnik to człowiek wszechstronny, który pielęgnuje tradycję i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz adaptuje trendy w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Przekonamy się, że rolnictwo to ważna gałąź gospodarki narodowej, która zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe i efektywnie wykorzystuje fundusze unijne.

Młodzi mieszkańcy wsi! Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w Konkursie!
Organizator czeka na Wasze formularze zgłoszenia do 22 września 2023 r., a na filmy do 13 października 2023 r.

(Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych)

error: Nie kopiuj!!!