Warmia i Mazury

KAS z Warmii i Mazur zajęła tysiące sztuk podrabianej odzieży

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z Policją z Olsztyna ujawnili proceder obrotu odzieżą z podrabianymi znakami. Zabezpieczyli ponad 6 tys. szt. ubrań w magazynach i mieszkaniach na terenie Elbląga i Pasłęka. Wartość zatrzymanego towaru to ok. 1 mln zł.

Ponad 30 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, Wydział ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą wzięło udział w działaniach, mających na celu zatrzymanie towarów naruszających prawa własności intelektualnej znanych marek odzieżowych.

Czynności były realizowane w dniach 14-16 listopada br. na terenie powiatu elbląskiego i pasłęckiego.

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Braniewie funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia magazynowe oraz mieszkania prywatne, w związku z podejrzeniem obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi na portalach aukcyjnych oraz uchylaniem się od opodatkowania.

W wyniku czynności ujawniono w dwóch magazynach oraz mieszkaniach prywatnych ponad 6 tys. szt. odzieży naruszających prawa własności intelektualnej znanych  światowych marek. Zabezpieczono  sprzęt elektroniczny, kasy fiskalne oraz dokumentację finansowo-księgową.

Szacunkowa wartość zajętego towaru to ok. 1 mln zł.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali na jednej z ulic Elbląga 23-latka i wraz z funkcjonariuszami z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozpoczęli przeszukania.

W jednym z pomieszczeń magazynowych na terenie gm. Pasłęk funkcjonariusze zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Będący na miejscu specjalista od znaków towarowych potwierdził, że znalezione rzeczy to „podróbki”.

Sprawa prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze czynności zmierzające do zatrzymania i postawienia zarzutów kolejnym osobom.

Za handel „podróbkami” grozi odpowiedzialność karna w postaci kary grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!