Warmia i Mazury

Kierowca w warunkach ,,recydywy’’ ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych

Policyjne statystyki jednoznacznie wskazują, że główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dzisiaj policjanci ostródzkiej grupy ,,SPEED’’ zatrzymali do kontroli kierowcę bmw, który przekroczył prędkość dozwoloną aż o 97 km/h. Jak się okazało, kierowca został już wcześniej ukarany mandatem karnym, w związku z tym za popełnione wykroczenie został ukarany w warunkach tzw. ,, recydywy’’. Kierowca posiadał również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj (04.09.2023r.) policjanci ostródzkiej grupy ,,SPEED’’ zatrzymali do kontroli 24 letniego kierowcę bmw, który przekroczył prędkość dozwoloną aż o 97 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierowca w ostatnim czasie był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości, co oznacza że grzywna w tym przypadku wynosi dwa razy więcej, niż ta która jest przypisana do tego wykroczenia. Mandat jaki został nałożony na kierującego wyniósł 5 tysięcy złotych.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiadał również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z wykładnią art. 244 kodeksu karnego kierujący niestosujący się do orzeczonego przez Sąd zakazu kierowania pojazdami popełnia przestępstwo. Takie zachowanie kierowcy zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz utratą prawa jazdy nawet do lat 15.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Tylko wspólnie jesteśmy w stanie zadbać o nasze bezpieczeństwo.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!