KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

„Kobieta na zamku dawniej i dziś” – zapowiedź

Pomysł na współpracę Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie przy realizacji projektu „Kobieta na zamku dawniej i dziś” olsztyńskiej fotografki Weroniki Nowokuńskiej narodził się pewnego zimnego styczniowego dnia.

Artystka skontaktowała się ze mną i podzieliła swoim pomysłem na sesję kobiecą w dwóch odsłonach: sensualnej i historycznej, którą chciałaby zrealizować w oryginalnej przestrzeni. Zainspirowała się moją opowieścią o pracy w takim cudownym miejscu, jak nasze Muzeum. Była zaskoczona i nie do końca świadoma tego, co robimy i czym zajmujemy się na co dzień oraz w jakich pięknych miejscach rozsianych na terenie całego województwa pracujemy. Do projektu została zaproszona również Monika Lisowska, fotografka zajmująca się zdjęciami historycznymi. Po obejrzeniu zdjęć Moniki od razu wiedziałam, że ze wszystkich naszych przestrzeni, najbardziej do tego projektu nadaje się zamek w Lidzbarku Warmińskim, świeżo po rewitalizacji, pozwala niemal przenieść się w czasie. W naszym lidzbarskim oddziale znajduje się również wypożyczalnia strojów historycznych, które posłużyły jako kostiumy dla modelek podczas sesji. Gdy Weronika postanowiła poszukać modelek do realizacji projektu, zaproponowałam, żeby w sesji wzięły udział Panie na co dzień pracujące w Muzeum. Kto jak nie one nadawałyby się bardziej do tego zadania? Ponad 90% wszystkich pracowników naszych placówek to kobiety, które pracują w różnych pionach i na różnych stanowiskach, ale łączy je jedno – miłość do historii i wrażliwość na piękno, z którym w muzeum mają kontakt bez ustanku.
Efekty tej niecodziennej współpracy będzie można podziwiać na naszej stronie internetowej i Facebooku już od soboty 6 marca.
Wśród osób, które udostępnią finalne zdjęcia z projektu, rozlosujemy nagrodę. Jest nią sensualna sesja fotograficzna z Weroniką Nowokuńską na olszyńskim zamku. Losowanie nagrody w piątek 12 marca.
Kinga Raińska

 

error: Nie kopiuj!!!