AktualnościHALO MORĄG

Kolejny kierowca z sądowym zakazem kierowania

Policjanci Komisariatu Policji w Morągu podczas patrolowania ulic miasta zwrócili uwagę na pojazd, z usterką tylnego światła pozycyjnego. Mężczyzna w trakcie kontroli tłumaczył, że nie wiedział o niesprawności światła dodając, że niezwłocznie dokona naprawy.

W miniony czwartek (27.07.2023 r.) policjanci Komisariatu Policji w Morągu podczas patrolowania ulic miasta zwrócili uwagę na osobowe audi, w którym zauważyli usterkę tylnego światła pozycyjnego. Postanowili poinformować o tym kierowcę. W trakcie kontroli 41 latek tłumaczył, że nie wiedział o fakcie niesprawności światła dodając, że niezwłocznie dokona naprawy.

Policjanci obligatoryjnie dokonują sprawdzeń w systemach policyjnych osób, wobec których podejmują interwencję. Często zdarza się, że podczas tej czynności ujawniają osoby poszukiwane, osoby które nie posiadają licencji do prowadzenia pojazdów, czy też historię popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym.  W przypadku sprawdzeń kierowcy osobowego audi okazało się, że poruszał się swoim pojazdem wbrew obowiązującemu zakazowi.

Policjanci przygotowali niezbędna dokumentację dotyczącą niestosowania się do wyroku sądu. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej.

W najbliższym czasie 41 latek stanie przed sądem i odpowie, za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 244 kodeksu karnego, kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów !

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

W takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KPP Ostróda)

 

 

error: Nie kopiuj!!!