AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Słoneczny Team piąty w pierwszym etapie projektu „Postaw na Słońce”

Słoneczny Team – zespół składający się z dziewięciu osób – uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu, w I etapie projektu „Postaw na Słońce” zdobył  297 punktów, co zaowocowało zajęciem 5 miejsca! GRATULACJE!! To niesamowite osiągnięcie, które świadczy o zaangażowaniu i determinacji.

Głównym organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. „Postaw na Słońce” to projekt edukacyjny o odnawialnych źródłach energii. Głównym jego celem jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważnym celem jest również przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.

Poza teorią projekt pomaga zdobyć praktyczne umiejętności, uczy pracy w zespole i daje możliwość dobrej zabawy w grupie.

Uczniowie samodzielnie realizują zadania projektowe pod opieką Agnieszki Glonek – Korczakowskiej.

(UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!