AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Konkurs kulinarny „Z kapustą na wigilijnym stole”

Warmińsko Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza wszystkich zainteresowanych z województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym pn. „Z kapustą na wigilijnym stole”.

Przedmiotem konkursu są przepisy na różnego rodzaju potrawy wigilijne, w których wiodącym składnikiem jest kapusta (świeża, kiszona lub zakwaszona).

Według starych wierzeń, potrawy przygotowane z użyciem kapusty przyciągają do domostw pomyślność i dostatek. Dlatego też na wigilijnych stołach znajdujemy m.in. kapuśniak, kapustę z grochem bądź z grzybami, a kapuścianym farszem nadziewamy liczne paszteciki, krokiety czy pierogi.

Celem konkursu jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz popularyzacja tradycyjnych potraw z kapusty.

Karty zgłoszenia do konkursu wraz z przepisem oraz zdjęciami należy przesłać w wersji elektronicznej na adres: sekretariat@w-modr.pl do dnia 11.12.2020 r.

Szczegółowych informacji udziela organizator konkursu – Radosław Skudlarz, tel. 695 551 071

regulamin_konkursu.pdf

zał_1_klauzula informacyjna.pdf

zał_2_karta zgłoszenia.pdf

(wmodr)

error: Nie kopiuj!!!