Warmia i Mazury

„Lewe” papierosy nie trafią na piotrkowski rynek

Wspólne działania SG i KAS doprowadziły do zatrzymania 4 osób zamieszanych w nielegalny biznes tytoniowy. Przejęto nielegalne papierosy warte 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach wraz z funkcjonariuszami łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili papierosy, środki pieniężne i kompletną linię produkcyjną służącą do pakowania papierosów.

W wyniku przeszukania posesji, mieszkań i pojazdów w powiecie piotrkowskim (woj. łódzkie) funkcjonariusze znaleźli kompletną linię technologiczną do pakowania papierosów. Ujawniono ponad 400 tys. sztuk nielegalnych papierosów, w tym wyroby akcyzowe z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Zabezpieczono duże zapasy opakowań kartonowych i różnych rodzajów folii oraz filtry do papierosów.

Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego w wieku 32-38 lat, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, związanych z produkcją nielegalnych papierosów. Na poczet grożącej grzywny zabezpieczono ponad 73 tys. zł i 2 tys. funtów brytyjskich.

Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, straty budżetu państwa wyniosłyby prawie 500 tys. zł.

(W-MOSG)

error: Nie kopiuj!!!