Warmia i Mazury

M14STO S2TUKI

Zapraszamy Was na niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne jakim jest M14STO S2TUKI. 10 września przedstawimy Wam kilkunastu artystów z różnych dziedzin sztuki, których wspólnym mianownikiem jest Powiat Ostródzki. Tu się urodzili i tu tworzą, tu mają swoje korzenie ale los rzucił ich w inne rejony kraju. Będzie bardzo różnorodnie i gwarantujemy że się nie zawiedziecie. Bądźcie z Nami i z nimi tego wieczoru. Liczymy na Was.

24 organizmy artystyczne. Fotografia, malarstwo, rysunek, mozaika, rzeźba, teledysk, muzyka. Wydarzenie jakiego jeszcze nie było na tą skalę! 10 września w sali Centrum Użyteczności Publicznej oraz na dziedzińcu CUP „zagra” M14STO S2TUKI. A my już dziś rozpoczynamy prezentację artystów.

Ewa Błaszczyk. W Ostródzie mieszkam od drugiej połowy lat siedemdziesiątych. Sztuka od zawsze była moją pasją. Niestety ,nie było mi dane kształcić się w tym kierunku. Jednak zawsze, gdy było to możliwe uczęszczałam na zajęcia plastyczne , dużo czytałam o historii sztuki, oglądałam dzieła artystów różnych stylów. Nawet z tej dziedziny zdawałam ustną maturę. Kształciłam się muzycznie, kończąc szkołę muzyczną pierwszego stopnia, co dało mi umiejętności gry na trzech instrumentach, a mianowicie-fortepian, flet i harmonijki ustne. Poza tym brałam udział w zespołach muzycznych, wokalnych i chórach. Również taniec i sport były i są ulubionymi przeze mnie aktywnościami.

Życie ułożyło się tak, że nie miałam możliwości zajmowania się swoimi plastycznymi pasjami. Ale obecnie przyszedł czas, że mogę robić to co naprawdę lubię i co daje relaks i satysfakcję. W próbach wyrażenia siebie i swoich emocji w formie obrazowej nie staram się oddawać rzeczywistości, ponieważ uważam, że do tego służy fotografia, ale swoją wizję. To tak jak każdy ma swój indywidualny charakter pisma. Uwielbiam bawić się kolorami, fakturami i technikami. Poznawać różne style. Nie mam wielkich plastycznych ambicji, ale chciałabym podzielić się swoją wizją widzenia świata.

Mariusz Chudoń (Zeus, Zeozator) – rodzaj twórczości: metaloplastyka, malarstwo eksperymentalne, lampy niekonwencjonalne, fotografia, od kilkunastu lat bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Michalina Betlewicz. Jestem absolwentką Wydziału Sztuki na UWM. Tytuł magistra zdobyłam w 2018 roku w pracowni multimedialnej dr hab. Antoniego Grzybka prof UWM oraz w pracowni struktur wizualnych dr Anny Drońskiej. Współpracowałam z Mariuszem Rzepką (#tatamariusz) dla którego tworzyłam ilustracje do czytanych przez niego bajek dla dzieci. Prowadziłam zajęcia plastyczne oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych “mama i ja” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Stępowskiego oraz naukę malarstwa i rysunku dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury w Ostródzie. Współpracuje z Biblioteką Multimedialną Powiatu Ostródzkiego “Przystań z Kulturą”. Wykonałam grafikę do Gry Miejskiej “Awantura w Ostródzie” dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tworzę prace tradycyjnie i cyfrowo, czasem łączę obie te techniki. Interesuje się folklorem, mitologią, sztuką, ezoteryką, religioznawstwem, antropologią. Fascynują mnie koty, które często są bohaterami moich prac.

Mariusz Arsoba .Urodzony 1974 roku, pochodzi i mieszka w Miłakowie, niewielkim mieście na granicy Powiśla i Warmii.

W 1999 roku ukończył Wydział Wychowania Plastycznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Uczęszczał do pracowni malarstwa profesora Janusza Kaczmarskiego. W 2001 roku ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej a w 2002 roku Oligofrenopedagogikę w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Od 1999 roku uczył malarstwa dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Miłakowie. Od 2008 pracuje jako nauczyciel plastyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Miłakowie, oraz jako instruktor malarstwa w Miłakowskim Domu Kultury. W 2010 roku uzyskał stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego.

Prywatnie zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką komputerową. Tematyka prac jest różnorodna, od malarstwa realistycznego, poprzez impresje, ekspresje do abstrakcji. Maluje portrety, zwierzęta, naturę, pejzaż, tematykę marynistyczną i religijną. W wielu pracach, ważnym elementem jest wrażeniowość, impresja, ulotność chwili, lub stosowanie prawie abstrakcyjnych uproszczeń przy pokazaniu motywów, przedmiotów czy postaci.

Jego prace oglądać można było na poplenerowych wystawach: Drohiczyn 1995 rok, Węgorzewo 1996 rok, Reszel 1996 rok, Częstochowa 1998 rok. Wystawach indywidualnych w Miłakowskim Domu kultury: 1999 roku ,Całokształt”, 2006 roku ,,Marynistyka”, 2009 roku ,,Włoskie Impresje”, 2010 roku ,,Pasja”, 2019 roku ,,Abstrakcja”. W 2020 roku ,,Abstrakcja” na plenerowej wystawie w ,,Galerii Mildzie”, 2021 roku w MDK w Miłakowie ,,Pejzaż mazurski”, w 2021 roku na cyklu wystaw plenerowych ,,Moja droga krzyżowa”: Boguchwały, Miłakowo, Tuławki, Stryjewo, Wójtowo. Wystawach zbiorowych w Galerii Ratusza Miejskiego w Morągu, domach prywatnych i galerii na stronie internetowej Facebooka.

(org.)

error: Nie kopiuj!!!