AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Maraton na trampolinach wodnych JUMPit Aqua już w Morągu

Zupełna NOWOŚĆ, trampoliny wodne JUMPit Aqua. Skacz w basenie! Nowość w polskiej branży fitness, trampoliny wodne JUMPit Aqua już 12 września br. w morąskiej pływalni.

Ćwiczenia na trampolinie wodnej JUMPit AQUA są dla każdego. W szczególności polecane dla osób, które nie mogą uprawiać sportu na lądzie ze względu na warunki zdrowotne. Będąc w wodzie nie odczuwa się ciężaru swojego ciała, co ułatwia wykonywanie ruchów (nawet przez osoby otyłe lub seniorów). Woda amortyzuje. Od wielu lat wykorzystywana jest w rehabilitacji oraz w dbaniu o kondycję, zdrowie i wygląd (również przez dzieci jak i kobiety w ciąży). Trening JUMPit Aqua nie wymaga od uczestnika umiejętności pływania. Ćwiczenia wykonuje się na obszarze maty trampoliny, a sama woda sięga do pasa/brzucha (w zależności od wzrostu uczestnika zajęć).

O zaletach ćwiczeń z udziałem trampoliny wodnej opowiada Alicja Meler, koordynator projektu JUMPit Aqua w Pływalni „Morąska Perła”.

Gmina Morąg otrzymała dotację z Województwa Warmińsko-Mazurskiego na poprawę i rozwój infrastruktury sportowej. Zostały zakupione rowery wodne do zajęć oraz trampoliny do ćwiczeń w wodzie. O szczegółach mówi Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga.

Maraton na trampolinach wodnych w niedzielę, 12 września br., godz. 12.00 i 13.00. Wstęp wolny.

error: Nie kopiuj!!!