AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

MORĄG 271 miastem na świecie w sieci Cittaslow

W czwartek 17 grudnia Gmina Morąg zakończy oficjalnie drogę do sieci miast Cittaslow. Wtedy właśnie na spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow International Burmistrz Tadeusz Sobierajski odbierze certyfikat, który potwierdzi przyjęcie miasta do sieci. 

– Po wielomiesięcznych staraniach /od lutego 2019r/  Gmina Morąg została przyjęta do międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia, jak bywa określana sieć Cittaslow. Przynależność do sieci, której logo jest rozpoznawalne na całym świecie, jest dla nas znakomitą formą promocji — mówi  Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga i dodaje: – Naszym zobowiązaniem jest stworzenie marki dla lokalnej społeczności oznaczającej używanie nowoczesnych technologii w harmonii z kultywowaniem tradycji, kultury i historii w celu stworzenia przestrzeni miejskiej – miejsca idealnego do życia.

A czym jest sama idea Cittaslow? To maksymalne wykorzystanie walorów miasta – atrakcyjnego położenia, krajobrazu i przyrody, dziedzictwa kulturowego i połączenie z działaniami gospodarczymi, które w te walory się wpisują – rzemiosłem, rękodziełem, produkcją wysokiej jakości produktów i usług.

Morąg będzie 271 krajem na świecie , który znalazł się w sieci Cittaslow.
Oprócz Morąga do Cittaslow w 17 grudniu dołączą jeszcze Yingpan (Chiny), Belluno (Włochy), Szczytno oraz Izmir (Turcja) w roli członka wspierającego.

(red./UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!