AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Morąg na XIV Festiwalu Miast Cittaslow w Ornecie

Gmina Orneta jest organizatorem XIV edycji Festiwalu Miast Cittaslow, który odbędzie się w dniach 16 – 17 czerwca 2023 r. w Ornecie, gdzie spotkają się przedstawiciele z 36 miast partnerskich oraz Członków Wspierających Stowarzyszenia, m.in.: Morąg.

Festiwal jest sposobnością do upowszechnienia idei ruchu slow life, ale także doskonałym czasem do promocji miast spod znaku ślimaka.

Udział w Festiwalu na chwilę obecną potwierdziły następujące miasta z sieci:

 1. Rzgów,
  2. Olecko,
  3. Lidzbark,
  4. Dobre Miasto,
  5. Działdowo,
  6. Węgorzewo,
  7. Biskupiec,
  8. Braniewo,
  9. Barczewo,
  10. Murowana Goślina,
  11. Ryn,
  12. Gołdap,
  13. Reszel,
  14. Szczytno,
  15. Bisztynek,
  16. Rejowiec Fabryczny,
  17. Prudnik,
  18. Lubawa,
  19. Górowo Iławeckie,
  20. Olsztynek,
  21. Lidzbark Warmiński,
  22. Bartoszyce,
  23. Głubczyce,
  24. Nowe Miasto Lubawskie,
  25. Morąg
  26. I oczywiście ORNETA.

W dniu 16 czerwca 2023 r. zaproszone miasta wezmą udział w Paradzie Ślimaka zorganizowanej z okazji obchodów Dni Miasta Ornety. Podczas parady przeprowadzony zostanie konkurs dla miast z sieci Cittaslow na transparent z nazwą miasta. Pod Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej odbędzie się symboliczne otwarcie Placu Cittaslow zrealizowanego w ramach Rewitalizacji Przestrzeni Publicznej przy Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie na cele kulturalno – rekreacyjno – sportowe. Głównym punktem dnia będzie Zebranie Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Zgłoszone miasteczka zaprezentują się podczas jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych w dniu 17 czerwca 2023 r. przy Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej w Ornecie, ul. 1 Maja 45. Na stoiskach miast nie zabraknie materiałów promocyjnych, będących zaproszeniem do każdego z miast. Każde ze stoisk zostanie poddane ocenie i wystartuje w konkursie na najoryginalniejsze stoisko.

(org.)

error: Nie kopiuj!!!