AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Morąscy taekwondocy wrócili z medalami z niemieckiego Velbert

Morąscy taekwondocy zostali zaproszeni na International Childrens Cup (Międzynarodowy Puchar Dzieci) do Niemiec. Organizatorem zawodów był klub z miejscowości Velbert. Morąg reprezentowali: Amelia Dąbrowska, Lena Galanek, Zuzanna Gotówko, Szymon Kwiatkowski, Maciej Legęza, Magdalena Milewska, Milena Sasin, Krzysztof Słowik, Wiktoria Wiechowska, Anna Zarachowicz, Piotr Zawadzki.

W turnieju uczestniczyły dzieci, które urodziły się w latach 2009-2016. Zawodnicy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: urodzeni w latach 2015-2016, urodzeni w latach 2014-2012 oraz urodzeni w latach 2011-2009.

Był to turniej międzynarodowy, w którym brało udział ponad 250 dzieci z 24 klubów. Najwięcej było klubów niemieckich, morąski klub jako jedyny reprezentował Polskę. Oprócz tego startowali zawodnicy z Austrii, Holandii oraz Luxemburga.

Pomimo, że klub z Morąga reprezentowało 11 zawodników, młodzież spisała się znakomicie. Zawodnicy zyskali kolejne doświadczenia, mieli okazję uczestniczenia w turnieju międzynarodowym w którym pokazali, że poziomem sportowym nie odbiegają od swoich rówieśników z Europy.

Na szczególną uwagę zasługują walki Amelii Dąbrowskiej, która stoczyła trzy pojedynki i wszystkie wygrała zdobywając złoty medal.  Tyle samo walk stoczył Piotr Zawadzki, który zdobył srebrny medal i był to jego pierwszy turniej po kontuzji i długiej rehabilitacji. Pięknie wystąpiła również Lena Galanek, która po długiej przerwie ze względu na kontuzję, po raz pierwszy od kilku miesięcy wystartowała w zawodach.

Velbert, to miasto partnerskie z Morągiem, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia w rejencji Dusseldorf, miasto zamieszkuje ponad 84.000 mieszkańców. Wyjazd morąskich zawodników był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Burmistrza Morąga, któremu klub składa serdeczne podziękowania oraz  rodzicom za pomoc oraz wsparcie.

WYNIKI ZAWODNIKÓW MUKS VICTORIA MORĄG:

złoty medal – Amelia Dąbrowska

Złoty medal – Lena Galanek

Złoty medal – Milena Sasin

Srebrny medal – Piotr Zawadzki

Brązowy medal – Wiktoria Wiechowska

Brązowy medal – Szymon Kwiatkowski

Brązowy medal – Krzysztof Słowik

(MUKS Victoria Morąg/red.)

error: Nie kopiuj!!!