Warmia i Mazury

Na drogach powiatu wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców

O konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu przekonał się 41 latek, zatrzymany do kontroli przez ostródzką drogówkę. Kolejne prawo jazdy zatrzymane, kolejny kierowca nie uniknie odpowiedzialności.

Wczoraj wieczorem (21.03.2023 r.) w miejscowości Brzydowo w gminie Ostróda, patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego oplem, którego sposób jazdy wydał się im podejrzany. Od 41 latka mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 1 promila tej substancji w jego organizmie. Prawo jazdy zostało zatrzymane a pojazd przekazany osobie wskazanej. Policjanci sporządzili dokumentację procesową. Teraz 41 latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominany, że zgodnie z wykładnią kodeksu karnego kto, znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierowanie pojazdem mechanicznym to nie tylko konsekwencje prawne. Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Alkohol obniża czas reakcji ale także zaburza płynność i dokładność ruchów podczas jazdy. Kierowca pod wpływem alkoholu często też przecenia swoje umiejętności przez co nieprawidłowo ocenia sytuację a w konsekwencji prowadzi do podejmowania złych decyzji.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!