Warmia i Mazury

Nieuczciwa kasjerka i ,,klienci’’ – usłyszeli zarzuty kradzieży

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi nieuczciwej kasjerce i dwóm ,,klientom’’ jednego z marketów w Ostródzie. Za zakupy o łącznej sumie ponad 6 tysięcy złotych – zapłacono symboliczną kwotę.

Policjanci ostródzkiej jednostki policji zostali powiadomieni o tym, że w jednym z marketów w Ostródzie doszło do kradzieży.

Proceder trwał od kilku dni a sposób działania wyglądał tak samo.

Podczas zmian popołudniowych do sklepu wchodziły dwie te same osoby. Spacerowały po sklepie, wkładały różnego rodzaju produkty do kosza zakupowego a następnie kierowały się do kasy, którą obsługiwała jedna i ta sama pracownica. Na taśmę wyjmowana była przez ,,klientów’’ zawartość kosza zakupowego, jednak nie wszystkie produkty były skanowane przez kasjerkę. Część produktów nie trafiała również na kasę – przejeżdżały w koszyku zakupowym obok kasy bez ewidencji.

Nieuczciwa kasjerka oraz osoby z nią współdziałające zostali zatrzymani i doprowadzeni do ostródzkiej jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży. Teraz ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed wymiarem sprawiedliwości. Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!