AktualnościHALO MORĄG

Odpowie za włamania i posiadanie narkotyków

Policjanci zatrzymali 30- letniego mieszkańca Morąga podejrzanego o włamania do domków letniskowych. Podczas jego zatrzymania kryminalni zabezpieczyli prawie 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Działał w warunkach tzw. recydywy.

W minionym tygodniu do policyjnej celi trafił 30 – letni mieszkaniec Morąga. Mężczyzna włamywał się do domków letniskowych, skąd zabierał m.in. elektronarzędzia. Z jednego z domków zginęła również elektryczna deskorolka. W sumie pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 2,5 tysiąca złotych. Do przestępczych procederów policjanci typowali pewnego mieszkańca Morąga. Gdy pojechali go zatrzymać okazało się, że morążanin posiada narkotyki. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli prawie 100 gramów amfetaminy.

30- letni mężczyzna usłyszał w sumie 5 zarzutów. Podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Z uwagi na to, że działał w warunkach tzw. recydywy grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. W minioną środę (22.07.2020) prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!