Warmia i Mazury

Ogólnopolskie towarzyskie zawody spinningowe „Puchar Warmii i Mazur”

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie organizuje w dniach 19 – 20 listopada 2022 r. (sobota – niedziela) na jeziorze Roś Ogólnopolskie towarzyskie zawody spinningowe „Puchar Warmii i Mazur”.

Zawody zostaną rozegrane w 2 turach (po 6 godzin) w kategorii senior, klasyfikacja teamowa (2 osoby).

W zawodach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie – członkowie PZW, którzy mają opłaconą składkę członkowską na 2022 rok, dokonają zgłoszenia i wniosą opłatę startową.

Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 220 zł od teamu. Opłatę startową należy wpłacić na konto bankowe Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie:

Santander Bank Polska: 48 1090 2590 0000 0001 3630 4503 z dopiskiem: Puchar Warmii i Mazur, nazwa teamu.

Zgłoszenia do udziału w zawodach prosimy nadsyłać drogą mailową na adres: zarzad.olsztyn@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 10 listopada 2022 r.

Przy zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych: nazwa teamu, imię i nazwisko 2 zawodników, numer telefonu.

Teamom, które dokonały zgłoszenia i wniosły opłatę startową, a z różnych przyczyn nie będą uczestniczyć w zawodach – organizator nie zwraca wniesionej opłaty startowej.

Organizator nie zapewnia zezwoleń na wędkowanie na jeziorze Roś. Zawodnicy sami we własnym zakresie wykupują zezwolenie na jezioro Roś (woda Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach).

Miejsce zawodów: jezioro Roś.

Dopuszczone są silniki spalinowe i elektryczne bez ograniczeń mocy.

Łodzie (min. 3,60 m) oraz pontony ze sztywną podłogą (min. 3,60 m).

W ramach opłaty startowej organizator zapewnia: nagrody, puchary, obsługę sędziowską, ubezpieczenie NNW, suchy prowiant na każdą turę zawodów i ciepły posiłek po każdej turze.

Zakwaterowanie zawodnicy organizują we własnym zakresie.

Zawody sędziowane będą przy użyciu smartfonów i aplikacji xtramarlin. Każda z drużyn ma obowiązek zapoznać się z systemem działania na stronie: https://xtramarlin.pl – znajdują się tam opisy i przewodnik po aplikacji. Dzięki użyciu aplikacji zawodnicy będą mieli wgląd na swoich smartfonach do aktualnych wyników.

Zawodnicy zobowiązani są podczas trwania zawodów do posiadania niezbędnego i wymaganego wyposażenia ratowniczego na każdej łodzi.

Zawody zostaną rozegrane na „żywej rybie”.

Każdy Team musi posiadać siatkę do przetrzymywania ryb lub bakistę przystosowaną do przechowywania ryb. Ryby powinny być przechowywane do momentu potwierdzenia przez sędziego czy ryba została zaliczona. Po informacji od sędziego ryba zgłoszona musi być natychmiast wypuszczona.

Uwaga! Po stwierdzeniu przez Sędziego Głównego, że dana ryba była już zgłaszana przez team, wówczas następuje dyskwalifikacja teamu z zawodów.

W czasie trwania zawodów obowiązuje całkowity zakaz dopływania do brzegu lub innej łodzi (z wyjątkiem łodzi sędziowskiej).

Zakaz używania jako przynęty, żywej lub martwej ryby.

Wędka uzbrojona tylko w jedną sztuczną przynętę.

Zakaz łowienia ryb w pionie oraz zakaz łowienia w trollingu.

Po złowieniu miarowej ryby natychmiast przykładamy rybę do miary, robimy zdjęcie, które wysyłamy sędziemu. Po zaliczeniu rybę wypuszczamy do wody. Ryba w dobrej kondycji musi odpłynąć.

Odległość łodzi od łodzi 75 m.

Do punktacji zalicza się 15 sztuk najdłuższych ryb złowionych przez team.

Wymiary i punktacja ryb:

okoń – wymiar 25 cm = 625 pkt. (25 x 25), przykład punktacji: okoń 27 cm = 27 x 27= 729 pkt.

szczupak/sandacz – wymiar 50 cm = 2500 pkt. (50 x 50), przykład punktacji: szczupak 55 cm = 55 x 55 = 3025 pkt.

boleń – wymiar 40 cm = 1600 pkt/ (40 x 40), przykład punktacji: boleń 42 cm = 42 x 42 = 1764 pkt.

Szczegółowy program zawodów i miejsce zbiórki zostanie umieszczony w komunikacie nr 2.

Szczegóły i informacje odnośnie zawodów pod numerem telefonu: 603 048 873.

(organizatorzy)

error: Nie kopiuj!!!