AktualnościHALO MORĄG

Pochodząca z naszej gminy Kornelia finalistką Miss Polonia 2023

Pochodząca z Gminy Morąg Kornelia Gołębiewska znalazła się w szczęśliwej 20 finalistek konkursu Miss Polonia 2023.

Bardzo się cieszę, że mogę z Wami dzielić tę radosną wiadomość – dostałam się do finału Miss Polonia 2023! Towarzyszą mi różne emocje -zaskoczenie, radość, ale przede wszystkim determinacja, żeby dać z siebie wszystko w finale. Dziękuję tym, którzy mnie wspierają i trzymają kciuki!- mówi Kornelia Gołębiewska.

W 2019 roku, wśród 24 najpiękniejszych Polek walczących o tytuł i koronę Miss Polski 2019 była właśnie Kornelia Gołębiewska – Miss Warmii i Mazur, pochodząca z Morąga.

W 2019 roku rozmawialiśmy z Kornelią na temat konkursów piękności i na pytanie: wkrótce przekażesz koronę kolejnej dziewczynie, ale to nie koniec przygody z konkursem piękności? Kornelia odpowiedziała wtedy tak: Mam nadzieję, że to nie nadejdzie tak szybko- uwielbiam moją koronę (ha ha). Oczywiście nie mówię stop. Może wezmę  jeszcze kiedyś udział w jakimś  konkursie  piękności- naprawdę bym chciała. Bardzo ciekawi mnie konkurs, którego ideą jest ekologia- ponieważ to na ten moment jest dla mnie jedną  z ważniejszych spraw. Konkurs Miss Polski tak mi się spodobał, że z pewnością  będę za nim tęskniła i z chęcią powtórzyłabym tą przygodę. Myślałam o podjęciu współpracy z agencją modelek, uważam że mógłby to być  to ciekawy projekt. Poza tym rozpoczęłam studia medyczne, które bardzo mnie interesują, dlatego chcę się na nich skupić- w końcu bycie lekarzem, to nie kwestia przypadku.

Trzymamy kciuki za Kornelię Gołębiewską w finale konkursu Miss Polonia 2023.

***

W Warszawie odbył się Półfinał Miss Polonia 2023. Z samego rana rozpoczęły się eliminacje w kategorii Open. Pierwsze kandydatki pojawiły się o godzinie 9:00, by wystąpić przed jury. Tworzyli go organizatorzy konkursu Miss Polonia –  Jagoda Piątek-Włodarczyk i Igor Włodarczyk oraz Miss Polonia 2022 – Krystyna Sokołowska. Wszystkie kandydatki kategorii Open wystąpiły przed jury i przedstawiły się, zdradzając kilka faktów o sobie.

Po trzech godzinach komisja poznała aspirantki i przystąpiła do obrad. Ponad 40 dziewczyn awansowało do Półfinału, w którym następnie miały zmierzyć się z finalistkami konkursów regionalnych. Gratulujemy wszystkim Półfinalistkom! Dotarcie do tego etapu jest wspaniałym wyróżnieniem.

Rozpoczął się Półfinał. Jego pierwszym etapem były indywidualne rozmowy z kandydatkami. Dziewczyny w trójkach stawiały się przed jury, by odpowiedzieć na kilka pytań. Rozmowy były prowadzone na różne tematy, mające na celu poznanie kandydatek oraz sprawdzenie ich wiedzy o świecie. Pytania zadawane były zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

W międzyczasie trwała organizowana przez Fundację Wsparcie Na Starcie akcja dotykam=wygrywam, której Konkurs Miss Polonia jest patronem od 2020 roku. Kandydatki miały możliwość dowiedzieć się o profilaktyce raka piersi oraz noszeniu odpowiednio dopasowanego biustonosza.

Drugim etapem Półfinału był pokaz w bikini. Kandydatki prezentowały się na scenie w kostiumach, dzięki czemu jury mogli zapoznać się z ich sylwetkami oraz umiejętnością chodzenia po wybiegu. Po pokazie nastąpiła druga obrada komisji, która musiała podjąć trudną decyzję. Kto przejdzie do Finału Miss Polonia 2023?

Wytypowanie 20-tu finalistek było emocjonującym wydarzeniem, transmitowanym na żywo na profilu społecznościowym Konkursu. O tytuł Miss Polonia 2023 i bursztynową koronę zawalczą:

Klaudia Archacka

Julia Rychlik

Weronika Falkowska

Agnieszka Orzoł

Julia Lachowska

Karolina Kulczyńska

Martyna Mendelska

Katarzyna Socha

Magdalena Szewczyk

Adrianna Śmiałek

Izabela Daszkowska

Agnieszka Sobczyk

Kornelia Gołębiewska

Ewa Jakubiec

Alicja Adamiak

Linda Filipkowska

Zuzanna Gazda

Adrianna Koperska

Sandra Samrowska

Sophie Williams

Gratulujemy wszystkim Finalistkom! To dopiero początek ich drogi. Jedna z dziewczyn zostanie Miss Polonią 2023 i przejmie bursztynową koronę od Krystyny Sokołowskiej.

(red./Fot. Mateusz Jagielski )

 

error: Nie kopiuj!!!