AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu majowego na drogach powiatu

Za nami pracowity weekend majowy na drogach powiatu. Odnotowano jeden wypadek drogowy. Doszło do ośmiu niegroźnych kolizji. Zatrzymano nietrzeźwych kierujących oraz kierującego z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W piątek (28.04.2023 r.) dniu rozpoczynającym długi weekend majowy doszło do zdarzenia drogowego zakwalifikowanego jako wypadek drogowy. Zdarzenie miało miejsce na DK16 w miejscowości Idzbark. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Przed skrzyżowaniem kierujący oplem zaczął zwalniać prędkość pojazdu. Jadący busem kierowca zaczął hamować, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas zderzając się czołowo z kierującym oplem. Pasażerka samochodu osobowego uskarżając się na ból brzucha została przetransportowana do szpitala. Na czas działania służb policjanci kierowali ruchem drogowym.

W sobotę (29.04.2023 r.) w miejscowości Miłomłyn policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 29 letniego kierującego samochodem osobowym, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia w miejscowości Ostróda policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kierowcę samochodu osobowego również znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie półtora promila alkoholu w jego organizmie. W oby dwóch przypadkach pojazdy zostały przekazane osobom wskazanym a prawa jazdy zostały zatrzymane. Policjanci przygotowali dokumentacje procesową.

Również w sobotę w miejscowości Wólka Majdańska gm. Miłomłyn, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 59 letniego cyklistę znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Badanie w tym przypadku wykazało obecność prawie półtora promila alkoholu w jego organizmie. Na mężczyznę nałożono wysoki mandat karny w wysokości 2500 złotych.

W minioną sobotę nie zabrakło na drogach powiatu również kierujących rażąco przekraczających prędkość.

W miejscowości Samin gmina Grunwald policjanci ostródzkiej drogówki podczas dokonywania pomiaru prędkości w terenie zabudowanym ujawnili dwóch kierujących poruszających się z prędkością powyżej 50 km/h. Prędkość 40 letniego kierowcy renault, urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało na 108 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy oraz ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.

Parę minut późnej, w tym samym miejscu z prędkością 115 km/h poruszała się kierująca volkswagenem 33 letnia kobieta. Jednak za te wykroczenie mandat karny wyniósł dużo więcej, bo aż 2000 złotych a do jej konta dopisane zostało 14 punktów karnych. Prawo jazdy zostało zatrzymane.

W niedzielę (30.04.2023 r.) w miejscowości Łukta policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki renault, którego kierujący 40 latek odważył się kierować pomimo posiadania aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sporządzono niezbędną dokumentację, a pojazd przekazano osobie wskazanej.

W minioną niedziele policjanci Referatu Ruchu Drogowego również dokonali dwukrotnego zatrzymania uprawnień do kierowania za przekroczoną prędkość.

Przekonał się o tym 36 letni kierujący volkswagenem, który stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy za poruszanie się z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym oraz 55 letni kierujący mercedesem poruszający się z prędkością 106 km/h. W tym przypadku mężczyzna skorzystał z prawa do domowy przyjęcia mandatu karnego. Jednakże prawo jazdy zostało zatrzymane. Policjanci sporządzili dokumentację oraz skierowali sprawę do sądu.

Również w niedzielę doszło do zdarzenia drogowego na drodze S5 w okolicach miejscowości Samborowo gm. Ostróda. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy i motocykl. Kierujący 71 letni motocyklista w trakcie wyprzedzania uderzył w tylny narożnik samochodu osobowego marki Opel. W wyniku wykonania tego manewru kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem i się przewrócił. Mężczyzna został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W środę (03.05.2023 r.) na drodze S5 w rejonie Węzła Ostróda Południe patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 55 letniego motocyklistę. Mężczyzna kierował jednośladem pomimo uprzednio spożywanego alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w jego wykazało obecność ponad 0.3 promila. W związku z powyższym policjanci przygotowali niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy i jej rozstrzygnięcia przez sąd.

Policjanci przeprowadzili aż 1319 badań stanu trzeźwości i ujawnili czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Zatrzymano osiem praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz dziesięć dowodów rejestracyjnych. Łącznie policjanci skontrolowali 441 pojazdów, a za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 251 mandatów karnych oraz 75 pouczeń. Funkcjonariusze skierowali 9 wniosków o ukaranie do sądu.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!