AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Miniony weekend to przede wszystkim trudne warunki drogowe z uwagi na silny wiatr połączony z mocnymi opadami śniegu. Pomimo kapryśnej aury nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 10 niegroźnych kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego oraz trzech będących w stanie po użyciu alkoholu. Pogoda nie zniechęciła do jazdy nietrzeźwego rowerzysty, który został ukarany mandatem karnym.

W piątek (20.01.23) w Miłomłynie patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 36-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem marki zipp będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano wskazanej osobie po czym przygotowano niezbędną dokumentację celem rozpatrzenia sprawy przez sąd.

W niedzielę (22.01.23) w Morągu patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 51-letniego mieszkańca gminy, który kierował swoją mazdą będąc w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie znajdowało się około 0,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie będzie tłumaczył się przed sądem.

Również w niedzielę (22.01.23) około godz. 7:20 policjanci RRD KPP Ostróda zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy m-ki Ford o nr rej NOS ….. którego kierujący Jarosław A. lat 56, zam. Ostróda znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu 0.11 mg/l. Pojazd przekazano osobie wskazanej za pokwitowaniem. Zatrzymano prawo jazdy. Mężczyznę po wykonanych czynnościach zwolniono.

W niedzielę (22.01.23) w miejscowości Linki w gminie Małdyty policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 48-latka. Jak się okazało znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Za jazdę w takim stanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Tego samego dnia w miejscowości Liksajny w gminie Miłomłyn policjanci zatrzymali do kontroli kierującego czterokołowcem marki cf moto, którego kierujący 29-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 0,2 promila w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!